‘Kampanyaya yatırılan para 84 milyar 400 milyon lira’

Oktay, kampanya kapsamında taahhüt edilen 115 milyar 146 milyon 528 bin liranın, 84 milyar 400 milyon liralık miktarının yatırıldığını açıkladı. Oktay, “Bunlar afetzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılıyor” dedi.

Cumharbaşkanı Yardımcısı Oktay ayrıca, 1 milyon 682 bin 309 depremzedeye 10 bin lira Hane Başı Destek ödemesi, 207 bin kişiye de 15 bin liralık taşınma yardımı yapıldığını da kaydetti. Oktay, 14 Mart’ta yaptığı açıklamada, kampanyaya taahhüt edilen 115 milyar 146 milyon 528 bin liranın, 74 milyar 118 milyon 164 bin lirasının yatırıldığını açıklamıştı.

Tatar’a ‘geçmiş olsun’ ziyareti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Londra’da sözlü saldırıya uğrayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Oktay, “Bu olay Rumların nasıl hazımsız olduklarını, nasıl çözüm istemediklerini gösteriyor” ifadelerini kullandı. Oktay, daha sonra 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Adıyaman’da yıkılan İsias Otel’in enkazında kalarak hayatını kaybeden KKTC’li öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını vurgulayan Oktay, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’ne de bu konunun takibi konusunda talimat verdiklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir