Ormanda bulunan 230 kiloluk makarnanın gizemi çözüldü

ABD’nin New Jersey eyaletindeki makarna gizemi çözüldü. Old Town’daki ormana onlarca kiloluk makarnayı atan kişinin bir evdeki güvenlik kamerasına yakalandığı ortaya çıktı.

Olayı kamuoyuyla paylaşan Nina Jochnowitz, eski bir asker olan adamın annesinin öldüğünü söyledi. Adı açıklanmayan askerin, annesinin ölümün ardından annesinin evinde bulduğu çok sayıdaki makarnayı ormana döktüğünü bildirdi.

Jochnowitz şöyle konuştu: “O kadar makarna vardı ki muhtemelen şaşkına döndü.”

Jochnowitz, failin asker olduğunu ve annesini kaybettiğini hatırlatarak adını açıklamayacağını belirtti: “Tekrar travma yaşamasını istemiyorum.”

Kasabanın mali işlerden sorumlu ismi Himanshu Shah ise söz konusu kişinin kimliği hakkında yorum yapmaktan kaçındı: “Bunu teyit edemem. Polis teşkilatından da herhangi bir bilgi gelmedi.”

Old Town’a yeni taşınan Keith Rost, makarnanın ilk başta saman sanıldığını söyledi: “Biraz komik. Ama bunu yapan adam için endişeleniyorum.”

Jochnowitz, geçen hafta kendisiyle temasa geçen bir kişi sayesinde ormandaki makarnaları bulmuştu. Bölgeye giden kadın, uzunluğu 7,5 metreye ulaşan makarna yığınıyla karşılaşmıştı. Makarnanın ağırlığının 230 kilograma ulaştığı tahmin ediliyordu. 

Jochnowitz’in girişimlerinin ardından yetkililer harekete geçmiş ve makarna temizlenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir