Suudi Arabistan, 2030 hedefli 3 trilyon dolarlık pazarı Türklere açtı. İşte dün Suudi Arabistan’la imzalanan 21 iş anlaşmasında öne çıkan projelerin ayrıntıları…

Suudi Arabistan’ın 500 milyar dolarlık Neom şehri ve diğer dev Diriyah Gate, Quiddiya ve Kızıldeniz projelerinde Türk firmaların yer alması için imzalanan anlaşmalarla ilgili detaylar şöyle:

İKİ HAVALİMANI İHALESİNE KATILACAK

TAV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sani Şener, Algihaz Construction Holding ile Neom’daki projeler için anlaşma imzaladıklarını aktardı. Şener, “Orada taahhüt işleri yapacağız. Neom’da haziranda iki havalimanı ihalesi açılacak. Suudi Holding ile bu ihalelere gireceğiz” dedi.

BİNLERCE KONUT, YÜZLERCE OTEL YAPILACAK

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı da Almeknan Group ile proje geliştireceklerini belirterek, “Suudi Arabistan’da binlerce konut, yüzlerce otel yapılacak.Bu projelerin inşaat taahhüt süreçlerinde Almeknan Grup ile proje geliştireceğiz. Çok ciddi bir fırsat ve potansiyel var. İlk etapta 7-8 üst düzel yöneticimizi oraya göndereceğiz. Sonrasında da projelerin hızlıca gelişeceğine inanıyoruz” diye konuştu..

DEİK Başkanı Nail Olpak da “Suudi Bakanlar Türk firmalarının burada iş yapmasını çok istiyorlar. Bu 21 anlaşma daha başlangıç, devamı gelecektir. Bir sonraki toplantıyı Suudi Arabistan’da yapacağız” dedi.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx